uk

Український ринок систем відеоспостереження продовжує рости

calendar29 Жовтня 2021

Український ринок систем відеоспостереження продовжує рости, збільшується попит на «розумні» рішення та комплексні проекти.

Ми прийняли участь в опитуванні у рамках дослідження журналу “Сети и Бизнес” та розповіли про декілька своїх проектів. Огляд ринку – за посиланням: https://bit.ly/30Pj64W

журнал сети и бизнес. огляд ринку відеоспостереження

Серед ключових тенденцій:
1. Пріоритет – комплексні проекти
Все більше замовників впроваджують СВН разом з іншими інженерними та аналітичними системами: СКУД, охоронна сигналізація, відеоаналітика тощо, – такі проекти під силу тільки досвідченим системним інтеграторам, фахівці яких повинні мати спеціалізовані знання та «системне мислення».

2. «Зоопарк» з камер – маємо рішення
Досить часто у замовників СВН складається з камер не тільки різних виробників, а й поколінь, управляти всім цим можна, але ефективність такої роботи сумнівна. В цьому контексті росте потреба в уніфікації рішень та впровадження не тільки сучасних систем відео та аудіо аналітики, а й автоматизованих систем управління аудіо-відео потоками.

3. Дефіцит напівпровідників
Вагома загроза на ринку СВН – глобальна нестача мікроелектронних компонентів. Інтегратори вимушені використовувати недефіцитне обладнання та переносити частину функціоналу камери на спеціальне програмне забезпечення. У перспективі ця загроза здатна призвести до значного подорожчання камер.

4. Інтерес до тепловізійних камер
Одразу скажемо, мова піде не про безконтактне вимірювання температури. Все більша кількість українських компаній використовують тепловізори для підвищення захищеності об’єктів, особливо, якщо мова йде про охорону територій з обмеженою видимістю. До того ж, тепловізори здатні виявляти осіб, без їх ідентифікації, що відповідає вимогам захисту персональних даних.

5. Хмарне відеоспостереження: бути чи не бути?
Хмарне відеоспостереження в Україні поки не дуже популярно, проте цей сегмент швидко освоюють представники середнього та малого бізнесу, і, швидше за все, через кілька років переваги VSaaS (Video Surveillance as a Service) оцінять і великі корпоративні замовники.