Як ми навчаємо штучний інтелект розуміти і відтворювати українську мову?

Як ми навчаємо штучний інтелект розуміти і відтворювати українську мову?
Для того, щоб машина вільно «спілкувалася» з Вами за допомогою голосових або текстових повідомлень, необхідно, щоб вона володіла можливостями обробки природної мови (NLP). Хоча процес обробки природної мови не є новою наукою, технологія швидко розвивається завдяки підвищенню інтересу до комунікацій між людьми, а також наявності великих даних, потужних обчислень та розширених алгоритмів.

Загальні підходи NLP ґрунтуються на  алгоритмах, які трансформують текст у слова та певним чином позначають їх, на основі позиції та функції слів у реченні. Інтелектуальні рішення компанії Inlimited для пошуку та аналізу Big Data, надають можливість виконувати понад 500 функцій на основі NLP, які дозволять легко та всебічно взаємодіяти з інформацією.

Наведемо декілька з них:
- Розпізнавання іменованих сутностей (NER) - пошук та класифікація елементів у тексті за заздалегідь визначеними категоріями, такими як: імена людей, назви компаній, місця розташування, номери телефонів. Більше того, інтелектуальна платформа дозволяє знаходити приховані зв'язки між іменованими сутностями.
- Можливість пошуку за коренем слова (stemming) – виділення кореня слова і подальший пошук за змістом. Наприклад, запит "біг" буде автоматично підтягувати інформацію про "бігове взуття", про "бігунів", про "місця для бігу". Така функція забезпечує більш глибокий пошук інформації за заданою темою.
- Розпізнавання мови. Розмовна мова істотно відрізняється від письмової - як в граматиці, так і в синтаксисі.  NLP «розуміє» мову через лінгвістику, це дозволяє виокремлювати основні поняття з аудіо та відео файлів та проводити контент-аналіз.
- Аналіз настроїв (sentiment analysis) - визначення ставлення автора до написаного та класифікація повідомлень як позитивних, негативних чи нейтральних.

Щодо процесу навчання штучного інтелекту, то, за для того, щоб комп’ютер розпізнавав та відтворював українську мову, необхідно докласти багато зусиль. Це пов’язано з тим, що українська мова має загальновживанi слова, дiалектнi, спецiальнi, застарiлi, авторськi неологiзми та суржик. Не дивлячись на таку складність, навчити штучний інтелект українській мові можна!

Наведемо Вам алгоритм дій, який використовує наша компанія:
1. Скласти список фонем. Фонеми повинні охоплювати усю можливу вимову. Для української мови існує 48 фонем.
2. Створити словник. За допомогою слів з тексту, необхідно відтворювати фонетичну вимову, поки слова не будуть визнані інтелектуальною платформою. Цей етап безпосередньо для того, щоб платформа могла вивчити можливі взаємозв'язки між буквою (послідовністю букв) та фонемами і створити генератор мовлення для української мови.
3. Cтворити спеціалізований словник. На цьому етапі збираються будь-які слова з онлайн-ЗМІ, блогів, сайтів, спеціальних ресурсів тощо. Цей етап допомагає створити мовну модель та список частоти використання слів.
4. Навчити систему «нормалізовувати текст».  На цьому етапі застосовується сценарна підтримка для тексту, придатного для розпізнавання. Наприклад, на українській мові "1 лип. 2018" повинно бути зіставлено зі словами " Перше липня дві тисячі вісімнадцятого року" або «Під-во «Україна»» зіставлятися з «Підприємство «Україна»».
5. Зібрати аудіодані. Для тренування потрібен звук разом із відповідною транскрипцією, яка має бути вільна від музики, шуму та звукових ефектів.
6. Оновити програмний компонент IDOL Speech, щоб визнати і в подальшому використовувати українську мову.

Що стосується застосування розробки компанії Inlimited – рішення, заснованого на технологіях останнього покоління, воно дозволить в автоматичному режимі одночасно проводити моніторинг та аналіз потоків мовлення як україномовних джерел, так і інформації на 32 мовах світу,  для  миттєвого виявлення новин, програм, кадрів, логотипів компаній, особистостей, рекламних блоків, що цікавлять замовника.  

Звертайтеся до нас, якщо Ви зацікавлені у рішенні, яке дозволяє в автоматичному режимі виконувати пошук, інтелектуальну обробку та аналіз аудіо-відео інформації. Будемо раді створити для Вас індивідуальне рішення.
10.07.2018
Наш проект на головній сторінці сайту лідера мережевого відеоспостереження, компанії Axis Наш проект на головній сторінці сайту лідера мережевого відеоспостереження, компанії Axis
24.06.2019
Представники Axis відзначили унікальність архітектурного рішення та використання інноваційного облад...
Детальніше
Workshop для Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Workshop для Національної ради з питань телебачення і радіомовлення
29.05.2019
У рамках реалізації проекту «Broadcast Monitoring» була проведена зустріч робочої команди в форматі ...
Детальніше
Як інтелектуальні технології виявляють фейкові новини? Як інтелектуальні технології виявляють фейкові новини?
13.05.2019
Чи натикалися Ви на фейкові новини чи коментарі?
Детальніше
Inlimited на Milestone Integration Platform Symposium 2019 Inlimited на Milestone Integration Platform Symposium 2019
15.04.2019
Нашу компанію, як партнера рівня Gold, було запрошено на Milestone Integration Platform Symposium &#...
Детальніше
Inlimited на Micro Focus_IT Security Spring Session 2019 Inlimited на Micro Focus_IT Security Spring Session 2019
12.04.2019
Наша компанія поділилась досвідом у сфері безпеки даних щодо використання автоматизованої аналітики ...
Детальніше
Як штучний інтелект допомагає банківським установам? Як штучний інтелект допомагає банківським установам?
13.03.2019
Наведемо 5 інтелектуальних рішень, які учасники українського фінансового ринку можуть імплементувати...
Детальніше
Inlimited - лідер з продажів обладнання Axis в Україні у 2018 році Inlimited - лідер з продажів обладнання Axis в Україні у 2018 році
07.02.2019
Широкий спектр компетенцій та реалізація ряду проектів з відеокамерами Axis, дозволили Inlimited отр...
Детальніше
Інноваційне обладнання у рішеннях Inlimited для забезпечення комплексної безпеки Інноваційне обладнання у рішеннях Inlimited для забезпечення комплексної безпеки
18.01.2019
Ми вперше в Україні впровадили систему тепловізійних поворотних платформ  з IP та PTZ ...
Детальніше
Професійні рішення Inlimited підвищують рівень безпеки у морських портах Професійні рішення Inlimited підвищують рівень безпеки у морських портах
14.01.2019
Нашою компанією створена система відеоспостереження для служби морської безпеки порту Рені.
Детальніше